Modernin myynnin ja markkinoinnin osaaja RekryKoulutus
Kiinnostaako sinua modernin myynnin ja markkinoinnin tehtävät? Haluatko olla vaikuttamassa yrityksen menestykseen ja myynti- ja markkinointimahdollisuuksiin oikeilla keinoilla oikeissa kanavissa?
Modernin myynnin ja markkinoinnin RekryKoulutus on sekä tuleville että kokeneille osaajille suunnattu rekrytointiohjelma, joka vahvistaa jo olemassa olevaa osaamista ja antaa työkaluja moderniin myyntiin ja digitaaliseen markkinointiin.
Koulutus tarjoaa sekä tiedollisia valmiuksia että käytännönläheisiä taitoja myynti- ja markkinointitehtävissä toimimiseen. Saat välineitä asiakasarvon tunnistamiseen ja luomiseen sekä vankat valmiudet markkinoinnin prosessien ja työkalujen hyödyntämiseen.
Rekrytoivan koulutusohjelman tärkein tavoite on löytää sinulle työpaikka. Se tuo yhteen uutta osaajaa tarvitsevan työnantajan sekä työnhakijan. Koulutus toteutetaan yhteistyössä Uudenmaan ELY-keskuksen ja TE-toimiston kanssa, ja sen ajaksi tehdään koulutussopimus osallistujan, Aalto PRO:n ja yrityksen välillä. Uusia osaajia tämän ohjelman kautta etsivät esimerkiksi seuraavat yritykset: Global VoiceLink, Innokas Medical, Duni, DNV Finland Oy, ITW Products, Hairmail, Telva, Geometririx ja Masino Group.
Aalto University Professional Development – Aalto PRO on toteuttanut laadukkaita työvoimakoulutuksia jo yli 20 vuoden ajan. Tuhannet yritykset ja koulutettavat ovat olleet tyytyväisiä Aalto PRO:n ohjelmiin: yli 70 % osallistujista solmii työsopimuksen. Tervetuloa mukaan menestymään!
Aloitus
Hinta:
Ota yhteyttä

Saat korkeatasoista koulutusta ja viimeisimpään tietoon pohjautuvaa osaamista

Kehität tietotaitoasi myynnissä ja markkinoinnissa nykymahdollisuuksien ja tulevaisuuden trendien mukaisesti

Saat tilaisuuden näyttää osaamisesi ja motivaatiosi yhteistyöyrityksessä
Uusia osaajia tämän ohjelman kautta etsivät esimerkiksi:









Kenelle?
Koulutuksen kohderyhmänä ovat työttömät, lomautetut tai irtisanomisuhan alla olevat korkeasti koulutetut henkilöt. Hakijoiden koulutustausta on esimerkiksi kaupallisen/teknisen alan korkeakouluopinnot tai asiantuntijuus alalta perustuen työkokemukseen.
Sisältö ja aikataulu
Pääosan koulutusohjelmasta muodostaa työskentely yhteistyöyrityksessä, kaikkiaan 66 päivää. Osallistuja tarjoaa työpanoksensa yhteistyöyritykselle soveltaen aikaisempaa ammattitaitoaan sekä uutta opittua organisaation aidon tarpeen mukaan. Tavoitteena on työllistyminen yhteistyöyritykseen hyväksytysti suoritetun koulutusohjelman jälkeen.
Ohjelman ajaksi solmitaan koulutussopimus osallistujan, yhteistyöyrityksen ja Aalto PRO:n välillä. Ohjelma käynnistyy marraskuussa 2021. Koulutusohjelma kestää yhteensä 100 päivää, jotka jakaantuvat seuraavasti; yhteensä 16 lähiopetuspäivää, 18 etäopiskelupäivää sekä 66 päivää työskentelyä yhteistyöyrityksessä. Aalto PRO tukee yritystä ja kurssilaista koko ohjelman ajan.
Rakenne

Lähiopetusta
16 Aalto-yliopiston asiantuntijoiden vetämää lähiopetuspäivää

Etäopiskelua
18 päivää itsenäistä etäopiskelua

Työssäoppimista
66 päivää työskentelyä yhteistyöyrityksessä
Koulutusjaksot (Esimerkkejä, teemat ja ajankohdat tarkentuvat)
Kustannukset ja hakeminen
Lisätietoa palveluista muutostilanteissa
Kaikki avoimet työvoimakoulutukset Aalto PRO:ssa F.E.C.-tietopaketti yrityksille
Uudistuminen ja kasvu Sopeuttaminen RekryKoulutus MuutosKoulutus TäsmäKoulutus